• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

ESOGÜ'de Özel Güvenlik Terörü

e-Posta Yazdır PDF
zam

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) yemekhanedeki yemeklerin kalitesini ve fiyatlarını protesto etmek isteyen öğrencilere üniversitenin özel güvenlik görevlileri çok sert müdahalede bulundu.

Yemekhaneyi boykot etme kararı alan öğrencilerin bir bölümü, bugün rektörlük önünde toplanıp önce konuyla ilgili bir basın açıklaması yapmak, ardından da evlerinde hazırladıkları sandviçleri yemekhanenin önünde arkadaşlarına dağıtmak istedi. Ancak grubun bu isteğine gözü dönmüş güvenlik görevlilerinin tepkisi çok sert oldu. Tekme, yumruk ve copla saldırıya uğrayan eylemci öğrenciler daha sonra yaka paça kelepçelendi.

ESOGÜ’de bugün özel güvenlik görevlileri tarafından yapılan saldırı sadece öğrencilere değil insanların en temel haklarından olan ifade ve eylem özgürlüğüne de yönelik bir saldırıdır. Hangi görüşten olursa olsun, taleplerini dile getirmeye çalışan insanları şiddete başvurarak engelleyen bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz.

Kendi öğrencilerine uygulanan bu şiddet karşısında sessiz kalan ESOGÜ Rektörlüğü’nü göreve davet ederken, en temel ihtiyaçlarının nitelikli ve ucuz sağlanmasını savunan ESOGÜ’lü öğrencilere sonsuz destek veriyoruz.


İşte Özel Güvenlik Terörünün Görüntüleri :

Son Güncelleme: Pazartesi, 11 Mart 2013 20:28  

Genel

Toplantılar

Röportajlar

Kütüphane

Yitirdiklerimiz

Topluluk Odası

Seçtiğimiz Yazılar

Dergi

Atatürkçü Düşünce Topluluğu Kültür İşleri Müdürlüğü ODTÜ Ankara 06531 / Telefon: 0 312 210 60 11 / Faks: 0 312 210 79 50