• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

ODTÜ Öğrencilerinden Açıklama

e-Posta Yazdır PDF

direnodtuslider

ODTÜ Öğrencileri, medyada çıkan “tünel zaferi” haberleriyle ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklama ise şöyle: 

Medya’da bugün itibarı ile oldukça fazla yer alan ve ‘ODTÜ’nün tünel zaferi’ ve türevi başlıklarla yayılan bu akşam olacak direnişi zayıflatmaya yönelik haberlere ithafen:

ODTÜ’den tünel olarak geçecek yol Bilkent Kapısı’ndan girip ODTU hazırlık binalarının önünden geçmesi planlanan yoldur. Bu planlama çok öncesi yapılmıştır.

Şu an yapılan Eskişehir Yolu A1 kapısı yanından girecek Anadolu Bulvarı’nın devamı olarak işleyecek yol inşaatı ve planlamasında hiçbir değişiklik yapılmaksızın aynı hukuksuz ölçüde devam etmektedir. Yolun ODTÜ’ye 100. Yıl’a ve Çiğdem’e vereceği zararlar ve işin arkasındaki Rant politikaları ‘Yüzüncüyıl İnisiyatifi’ tarafından sıkça dile getirilmektedir.

Medyada sıkça paylaşılan başlıklar ve haberlerden; ya süreç hakkında hiç bilgisi olmayan duyduklarını yazan insanlardan oluştuklarını ya da bu akşam gerçekleşecek eylemin sonuçlarından ve etkilerinden korktuklarından başka bir çıkarım yapılamaz.

Bizler tüm ODTÜ’lüler olarak bugün (19 Eylül) saat 17.00′da 5. Yurt önünde, 18.30′da Sunshine’da toplanıyoruz. 100. Yıl, Çiğdem sakinleri ve yaşadığı alanı korumak isteyen devletin hukuksuz uygulamalarına ses çıkarmak isteyen Ankaralılar olarak saat 19.30′da 100. Yıl Migros önünde buluşuyoruz ve şantiye alanına yürüyoruz. Hiçbir hukuksal dayanağı olmayan bu yola toplumsal bilinçle karşı çıkıyoruz!

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Eylül 2013 11:19  

Genel

Toplantılar

Röportajlar

Kütüphane

Yitirdiklerimiz

Topluluk Odası

Seçtiğimiz Yazılar

Dergi

Atatürkçü Düşünce Topluluğu Kültür İşleri Müdürlüğü ODTÜ Ankara 06531 / Telefon: 0 312 210 60 11 / Faks: 0 312 210 79 50