• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

"Hukuk Barikatın Arkasında Tutsak!"

e-Posta Yazdır PDF

balbaytutsak

8 Nisan günü Silivri’de artık toplum nezdinde artık hiçbir inandırıcılığı kalmamış Ergenekon davasının duruşması gerçekleştirilecek. Binlerce insan adalet için, yapılan hukuk katliamını tüm dünyaya duyurmak için 8 Nisan’da Silivri’de olacak.

Tutukluluğunun 5. yılına giren milletvekili ve gazeteci-yazar Mustafa Balbay da 8 Nisan için tüm yurttaşlara çağrıda bulundu. Herkesi duruşmayı izlemeye davet eden Balbay: “Barikatları zorlamasınlar. Güvenlik güçleri ile hiç yüz yüze gelmesinler. Barikatın önünde bir resim çekip sosyal medyada ‘hukuk barikatın arkasında tutsak’ diye tüm dünyayla paylaşsınlar.” dedi.

Diğer yandan, bu kitlesel tepkiden çekinen iktidar halkın gözünü korkutmaya çalışıyor. AKP sözcüsü Hüseyin Çelik yaptığı açıklamada “Savcının mütalaasını da, çıkan kararı da beğenmeyebilirsiniz ama mahkemeye baskı yapmaya yönelik, mahkemeyi kendi doğrultunuzda etkilemeye yönelik ve adaleti çalıştırmamaya yönelik bu gayretleri antidemokratik ve kesinlikle olmaması gereken tavırlar olarak değerlendiriyoruz.’’ diyerek ‘demokrasi’ dersi vermeye kalkıyor.

AKP’nin demokrasi ve özgürlük anlayışını muhalefet olanlara yapılan baskılara, polisin uyguladığı şiddete bakarak;  adalet anlayışını açılan davalara, üretilen asılsız suçlamalara, verilen cezalara ve tutuklu öğrenci, gazeteci sayısına bakarak zaten görüyoruz.

8 Nisan için Balbay’ın çağrısını yineliyoruz ve aydınlarımızın bir gün bu tutsaklıktan kurtulacağına yürekten inanıyoruz.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Eylül 2013 06:45  

yazarlar

ozgenacar27 Mart 2015
Özgen Acar
'YOLSUZLUK ALGISI!'


Cumhuriyet

1

yazar146 26 Mart 2015 
Özgür Mumcu
DAİMİ DİKTATÖR


Cumhuriyet

2

ezgi basaran 200x20025 Mart 2015 
Ezgi Başaran
ARINÇ-GÖKÇEK KAVGASININ GİZLEDİĞİ ASIL NOKTA

Radikal

3

butunyazilar


Genel

Toplantılar

Röportajlar

Kütüphane

Yitirdiklerimiz

Topluluk Odası

Seçtiğimiz Yazılar

Dergi

Atatürkçü Düşünce Topluluğu Kültür İşleri Müdürlüğü ODTÜ Ankara 06531 / Telefon: 0 312 210 60 11 / Faks: 0 312 210 79 50